LUDWIK ( ŚG-74 ) 
 • SAMIEC
 • WAGA :  23 KG
 • ROK URODZENIA: 2019 R.
 • W SCHRONISKU OD 2022 R.
 • MIESZANIEC 
 • REAKCJA NA LUDZI - POZYTYWNA/ OBAWIA SIĘ GŁOSNYCH MĘŻCZYZN
 • REAKCJA NA PSY - POZYTYWNA
 • REAKCJA NA KOTY - NIE ZALECAMY
 • STOSUNEK DO DZIECI - NIE WIADOMO
 • TEMPERAMENT:  LĘKLIWY - WYMAGA PRACY, SPOKOJNEGO DOMU
 • RUCH ULICZNY/HAŁAS - DO PRZEPRACOWANIA

Spójrzcie tylko na Ludwika.

Piękny, dostojny, czarująco ubarwiony pies. 

Sierpień 2022-właśnie wtedy Ludwik trafił do schroniska wraz z psią kumpelką Sarą. Śmierć właściciela była dla nich jednoznaczna z zamieszkaniem w betonowym boksie. Choć poprzednie warunki w jakich mieszkały psiaki ciężko było nazwać domowymi, to były do nich przyzwyczajone i schroniskowa rzeczywistość była dla nich niesamowicie przerażająca.

Ludwik długo nie wychodził na wybieg, w towarzystwie człowieka nie wychodził nawet z budy. A gdy zbliżyliśmy się za bardzo-robił pod siebie.
Miesiące pracy jednak zdziałały cuda. Najciężej Ludwisiowi było zaufać nowym ludziom-wcześniej miał tylko jednego pana. Ale po tym jak otworzył się na nas, ruszył do przodu!

Dziś ma za sobą już pierwsze spacery. I choć może nie jest idealnym spacerowiczem który niczego się nie boi i z uniesionym ogonem przejdzie przez ścisłe centrum miasta-to jak na takiego lękusa radzi sobie wspaniale.
Ludwik uwielbia eksplorować okolice i brykać na długiej lince. Węszyć w trawie, szukać smrodków, podgryzać trawkę. Uczy się przybiegać na przywołanie, a że lubi smaczki to idzie mu to całkiem nieźle. Boi się przejeżdżających aut, na widok innych psów zastyga i obserwuje-póki co najgorzej niestety reaguje na mężczyzn, szczególnie głośnych.
Nawet zaaferowany spacerem nie zapomina o tym, co szczerze uwielbia-przytulasy!
Jaki to jest miziak, to nawet sobie nie wyobrażacie. Ubóstwia mizianko i drapanko, sam o to prosi a wręcz się domaga. I nawet na spacerze potrafi w nas wbiec i ułożyć się do czułości.

Nie ukrywamy że nie jest to idealny adopcyjny pies-ale w schroniskowych warunkach taki się nie stanie. Tylko dobry dom jest w stanie go wyprowadzić na prostą!
A jakiego domu szukamy dla Ludwika?
Koniecznie w spokojnej okolicy, raczej na obrzeżach miasta a idealna byłaby wieś. Najważniejsi są jednak ludzie którzy podjęliby się pracy z psem lękowym-cierpliwi, wyrozumiali, nieustraszeni. Nie musisz mieć doświadczenia, wystarczy chęć pomocy i dalszego edukowania się, bo pomoc behawiorysty może się okazać nieoceniona.

Ludwik to duży pies. Być może dogadałby się z inną, zrównoważoną suczką. Do kotów odradzamy. Może zamieszkać ze starszymi dziećmi które uszanują jego granice.
Marzymy o tym, by zamieszkał ze swoją towarzyszką Sarą. Ale osoba która porwałaby się na dwa dzikusy byłaby dosłownie aniołem z niebios, więc nie jest to wymóg-psiaki są w stanie funkcjonować osobno.

Jeśli chcesz pomóc temu psu, a nie możesz go adoptować- zapraszamy na SPACERKI ! Codziennie w godzinach 12:30-15:30.
KONTAKT W SPRAWIE LUDWIKA :
ZUZA 733 002 558 LUB BIURO 513 135 375