ENZO( ŚG-83 ) 
 • PIES
 • WAGA : KG
 • ROK URODZENIA: 2022 R.
 • W SCHRONISKU OD 2023 R.
 • MIESZANIEC W TYPIE OWCZARKA
 • REAKCJA NA LUDZI -  POZYTYWNA 
 • REAKCJA NA PSY - NEAGTYWNA
 • REAKCJA NA KOTY - NIE WIADOMO
 • STOSUNEK DO DZIECI - NIE WIADOMO
 • TEMPERAMENT:  WESOŁY
 • RUCH ULICZNY/HAŁAS - NIE WIADOMO

SZUKAMY DOMU TYMCZASOWGEO ( z późniejszą możliwością przejścia na dom stały )

Enzo. Poszukiwani cudowni ludzie gotowi, by pokochać psa po przejściach!

Enzo trafił do schroniska w maju 2023 r. i niestety, jest jednym z tych psów które trafiając do betonowego boksu trafiły do lepszego miejsca.en owczarek został odebrany interwencyjnie człowiekowi, który okropnie się nad nim znęcał.
Przez co Enzo choć młodziutki, nie jest czystą białą kartką-a taką już porządnie zapisaną, i to dość tragicznie.Ale jest jeszcze mnóstwo miejsca na szczęśliwe zakończenie.

Enzo nie został prawidłowo zsocjalizowany ze światem-jest trochę uprzedzony do mężczyzn i obawia się ogólnie osób mocno, twardo gestykulujących. Ale to w pierwszym kontakcie, wystarczy dobrze go zapoznać.

Przez to, jak był traktowany, boi się „grzebania” przy nim. Obejrzenie czy opatrzenie rany, wyciągnięcie kleszcza, wyczyszczenie uszu, obcięcie pazurów-te na pozór proste i codzienne czynności dla Enzo są dużym stresem i nie do końca na to pozwala, w skrajnych sytuacjach potrafi zareagować zębami-choć jeszcze nigdy nie rzucił się z agresją (staramy się szanować jego granice). Zazwyczaj stara się najpierw odsuwać człowieka, daje do zrozumienia że nie podoba mu się to.
Te problemy są jednak są to rzeczy jak najbardziej do wypracowania! Wystarczy chcieć.
Problemem u tego małolata jest też reakcja na inne psy. Do niedawna nie mógł wyjść na wybieg, bo wszystkie psy zaczepiał przez kraty, a na spacerach trzeba było zachowywać duży dystans między spacerowiczami. Ale od jakiegoś czasu pracujemy nad jego relacjami z pobratymcami pod okiem behawiorystki-i jest coraz lepiej. Enzo robi duże postępy i pięknie współpracuje.
Czasem bywa leniuszkiem i szybko traci zainteresowanie np. nauką komend-nad motywacją jeszcze troszkę trzeba popracować.
Ale może skończę już z tymi wadami oraz problemami i powiem wam o Enzo coś pozytywnego. Bo w końcu ten psiak ma naprawdę wiele do zaoferowania!

Gdy kogoś pozna i zaufa, jest cudnym psiakiem, który lubi głaski a i wspólne przytulasy na trawie. Warto jednak zaznaczyć, że Enzo pokazuje kiedy ma na to ochotę i nie przepada za nachalnością (co wcale nas nie dziwi ze względu na jego przeszłość). Jest ogólnie bardzo wesołym psem, który mimo wszystko lubi kontakt z człowiekiem. A jego radość na widok znajomej osoby topi serce. Uwielbia spacery na długiej lince, węszenie w wysokich trawach i kąpiele w strumyku.

Wierzę w to, że znajdą się ludzie pełni miłości, ale także wyrozumiali i cierpliwi, którzy pokochają Enzo i podejmą się pracy z nim. On naprawdę na to zasługuje!

Enzo jest dużym psem. Nie może zamieszkać z innymi zwierzętami ani małymi dziećmi, w grę wchodzą tylko starsze, nastolatki, które zrozumieją jego granice.
Pies jest dowodem w toczącej się sprawie, przez aktualnie nie może zostać adoptowany na stałe, jedynie na dom tymczasowy. Ale jak najbardziej może pojechać na tymczas z opcją zostania na stałe po zakończeniu sprawy


Jeśli chcesz pomóc temu psu, a nie możesz go adoptować- zapraszamy na spacery! Codziennie w godzinach 12:30-15:30.
KONTAKT W SPRAWIE ENZO:
 tel. ZUZA  733 002 558 LUB tel. BIURO 513 135 375