ŁAJKA ( RE-39) 
 • W SCHRONISKU OD - 2024
  PŁEĆ - SUKA
  DATA URODZENIA - 2023 R.
  RASA - MIESZANIEC
  WAGA - 
  REAKCJA NA LUDZI - POZYTYWNA
  REAKCJA NA PSY - POZYTYWNA
  REAKCJA NA KOTY - NIE WIADOMO
  STOSUNEK DO DZIECI - POZYTYWNA
  TEMPERAMENT - TOWARZYSKA PO ZAPOZNANIU
  RUCH ULICZNY/HAŁAS - 
  KASTRACJA/CZIP/SZCZEPIENIA - TAK

Łajka trafiła do naszego schroniska w marcu 20224 r., znaleziona przy stacji PKP w Reczu. Niestety nikt się po nią nie zgłosił.

Ale może to i dobrze, bo widać że jej poprzedni człowiek nie traktował jej tak, jak powinien. Łajka jest przykładem psa nieufnego-na początku nowe osoby mocno obszczekuje, siedząc wystraszona w budzie. Ale ku naszemu zdziwieniu całkiem szybko się otwiera. Podczas drugiego spotkania z naszą wolontariuszką szybciutko wyszła z budy i dała się podpiąć na smycz.

A na gdy wyszła poza bramy schroniska okazało się, że Łaja jest wspaniałą sunieczką. Już na pierwszym spacerku choć była spragniona węszenia i biegania, gdy tylko miała okazję wskakiwała nam w ramiona i rozdawała buziaki. Lubi też ułożyć na nas swoją piękną główkę i przyjmować mizianko. Zaczepiała też do zabawy-w końcu to młodziutka suczka. Oczywiście chętnie też eksplorowała okolice, trochę przy tym ciągnąc. Ale myślimy, że ten problem skończy się gdy będzie miała regularne spacerki.

O tym, że nie była traktowana tak jak przyjaciel rodziny, świadczy nie tylko jej lęk przed każdą nową osobą, ale również lekka panika gdy chcemy jej coś zrobić-np gdy podchodzimy do niej by odplątać smycz z łapek. Łajka wtedy nie gryzie, nie szczeka, ale lekko się cofa i obserwuje nasze ruchy-więc trzeba to po prostu robić delikatnie i najlepiej z dużą ilością miłych słów.

Jesteśmy pewni, że gdy Łajka trafi do kochającego człowieka który będzie dobrze ją traktować i pokaże jej, że niczego nie trzeba się bać-będzie idealną psią przyjaciółką.

Sunia ma około roku, sięga do połowy łydki. Dogaduje się z innymi psami ale nie znamy jej reakcji na koty. Może zamieszkać ze starszymi dziećmi które uszanują jej granice.

Została wykastrowana i zaszczepiona, posiada czip. Czeka na dom w schronisku w Choszcznie.

Osoby zainteresowane adopcją Łajki prosimy o kontakt: 733 002 558 Zuza (jeśli nie odbiorę-napisz sms, oddzwonię).

Jeśli chcesz pomóc temu psu, a nie możesz go adoptować- zapraszamy na spacery! Codziennie w godzinach 12:30-15:30.
KONTAKT W SPRAWIE ŁAJKI:
TEL.ZUZA   733002558 LUB tel. BIURO 513 135 375